Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania w grupie V i VI


2020-10-27

Code Week czyli Europejski Tydzień Kodowania w grupie V i VI

W tym roku nasze przedszkole po raz pierwszy przyłączyło się do projektu Code Week, który organizowany był w dniach 10-25 października.
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie organizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi, umiejętności matematycznych. 

Podczas zajęć z kodowania dzieci uświadamiają sobie, że z programowaniem spotykają się w codziennym życiu. Wykorzystanie w zabawie i nauce szyfrów, kodów obrazkowych, planowanie działań z ich zastosowaniem to naprawdę świetny sposób na zbliżenie się do cyfrowego świata.

Dzieci z grupy V i VI pod kierunkiem nauczycielek  z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem wykonały wszystkie zadania związane z kodowaniem. Zaproponowane przez nauczycielki aktywności pokazują w jak ciekawy, angażujący i pobudzający do rozwoju sposób można działać z dzieckiem, wspierać go w odkrywaniu świata programowania offline czyli przy użyciu przedmiotów, które znajdują się w każdym domu. Udział przedszkolaków w projekcie zaowocował otrzymaniem europejskiego certyfikatu dla naszej placówki.                                                                    

W tym roku nasze przedszkole po raz pierwszy przyłączyło się do projektu Code Week, który organizowany był w dniach 10-25 października.
Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa konkurują w liczbie organizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi, umiejętności matematycznych. 

Podczas zajęć z kodowania dzieci uświadamiają sobie, że z programowaniem spotykają się w codziennym życiu. Wykorzystanie w zabawie i nauce szyfrów, kodów obrazkowych, planowanie działań z ich zastosowaniem to naprawdę świetny sposób na zbliżenie się do cyfrowego świata.

Dzieci z grupy V i VI pod kierunkiem nauczycielek  z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem wykonały wszystkie zadania związane z kodowaniem. Zaproponowane przez nauczycielki aktywności pokazują w jak ciekawy, angażujący i pobudzający do rozwoju sposób można działać z dzieckiem, wspierać go w odkrywaniu świata programowania offline czyli przy użyciu przedmiotów, które znajdują się w każdym domu. Udział przedszkolaków w projekcie zaowocował otrzymaniem europejskiego certyfikatu dla naszej placówki.                                                                    

Certyfikat dla placówki

Zapraszamy do galerii