Dzień dinozaura gr. III, V i VI


2024-02-29

Prehistoryczny świat dinozaurów to temat, który wzbudza u wielu dzieci duże zainteresowanie. Fascynację tymi wielkimi wymarłymi dawno temu gadami wykazały także przedszkolaki z grupy III, V i VI. Odbywały się różne atrakcje podczas zajęć, których celem było przybliżenie dzieciom świata prehistorii i jego mieszkańców - DINOZAURÓW. A kreatywność Pań nauczycielek była tego dnia ogromna. 

W grupie III ,,Zajączki" przedszkolaki zapoznały się z ciekawostkami z czasów prehistorii, z przyniesionych przez siebie ilustrowanych ksiażek. Było wiele zadań i wyzwań, którym ochoczo podejmowały się dzieci. Najciekawszym momentem była prezentacja dinozaura, który się poruszał i ,,zionął" dymem. 

W grupie V ,,Sówki" przedszkolaki poznały różne gatunki jaszczurek i wiele ciekawostek na ich temat. W trakcie zabaw ruchowych chętnie naśladowały ruchem i głosem groźne stwory dając upust swoim emocjom. Wykonywały różne zadania m.in. przeliczały, mierzyły dinozaury, łączyły sylabowe jajko z odpowiednim dinozaurem, oraz kodowały, a przede wszystkim uczestniczyły w eksperymencie "wybuchający wulkan". Na koniec dzieci przesiewały mąkę i tworzyły cienie dinozaurów na czarnej folii.

W grupie VI ,,Wiewiórki" przedszkolaki obejrzały edukacyjny film, dzięki któremu mogły zobaczyć jak wyglądały, poruszały się dinozaury, jakie wydawały dźwięki. Została im przybliżona postać paleontologa, i również brały udział w licznych dino - zabawach, np. chodzenie po śladach dinozaura, poszukiwanie dino -skamielin w piasku. 

Był to niezwykle atrakcyjny dzień w przedszkolu. 

Zapraszamy do galerii.