Wycieczka do szkółki leśnej Kęty Podlesie


2018-10-19

19 października grupa VI i IV wybrały sie na wycieczkę do szkółki leśnej, aby uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, podczas których zdobywały informacje na temat lasu, jego mieszkańców i roślinności. Po pomyślnym zdaniu testu wiedzy o zwierzętach zamieszkujących tereny leśne przedszkolaki wyruszyły z wielkim entuzjazmem na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic, o których z pasją opowiedzieli nam tamtejsi leśnicy. Każdy starał się usłyszeć
i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków oraz zapachów. Tak bliskie obcowanie z naturą uświadomiło dzieciom, że przyrodę należy kochać i szanować. Zebrane przez nasze przedszkole kasztany i żołędzie dzieci mały okazję zostawiać naszym leśnym przyjaciołom w paśniku, którego odnalezienie było celem naszej wyprawy. Na koniec naszej wędrówki w „leśnym kąciku” odbyło się ognisko ze smażonymi kiełbaskami. Apetyt naszym przedszkolakom dopisywał a pogoda sprzyjała zabawom w lesie. To był wyjątkowy czas spędzony na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody. Z pewnością możliwość bezpośredniego kontaktu z nią dostarczyła nam wielu niezapomnianych przeżyć.