Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki – grupa VI

O tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw przekonały się przedszkolaki z grupy VI podczas 2 tygodni poświęconym tym darom jesieni. Dzieci w tym czasie miały dużo pracy, najpierw z przeniesionych z domu owoców przygotowywały szaszłyki. Każdy samodzielnie kroił owoce na kawałki, a następnie nadziewał na patyczki przestrzegając przy tym zasad bezpieczeństwa. Efektem naszej pracy były pyszne, zdrowe i kolorowe szaszłyki, które wszyscy zjedli ze smakiem.

Kolejnym punktem naszej drogi do zdrowego stylu odżywania była wycieczka na pobliski stragan warzywno-owocowy i zakup marchewek, niezbędnych do przygotowania koktajlu marchewkowo-jabłkowego. Po zapoznaniu się z działaniem urządzenia –blendera i utrwaleniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, dzieci pełne zainteresowania i zaangażowania przystąpiły do przygotowywania koktajlu, który bardzo wszystkim smakował, ponieważ przyrządzony został bez dodatku cukru i konserwantów.

Dopełnieniem naszych rozważań na temat prawidłowych nawyków żywieniowych było omówienie „piramidy zdrowia”. Dzieci dowiedziały się, co to jest zdrowe odżywianie, jakich produktów należy unikać w swojej diecie oraz w jaki sposób można jeść smacznie i zdrowo.